Marzec

MYŚLI ŚWIĘTEGO JANA BOSKO
na każdy dzień roku

M A R Z E C

Najświętsza Maryja Panna
ma was zawsze pod swoją opieką

/1 marzec/
„… Ja nie patrzę na żadną cenę tylko, aby się rozeszły dobre książki …”

/2 marzec/
„… Kiedyś mogło wystarczyć zjednoczyć się w razem w modlitwie. Dzisiaj przy wielu ośrodkach zepsucia, działających przede wszystkim na szkodę młodzieży, tak dziewcząt jak i chłpców, sztuką jest zjednoczyć się razem w działaniu …”

/3 marzec/
„… To bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach …”

/4 marzec/
„… Za robotników winnicy Pana uważa się tych wszystkich, którzy w jakiś sposób przyczyniają się do zbawiania dusz …”

/5 marzec/
„… Co pomoże opłakiwanie wielkiego zła? Lepiej jak się postaramy ze wszystkich naszych sił, by je umniejszyć …”

/6 marzec/
„… Aktualnie oprócz modlitwy, której nie powinno brakować trzeba działać, działać bardzo intensywnie, jeżeli nie chcenmy popaść w ruiną całkowitą …”

/7 marzec/
„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość …”

/8 marzec/
„… Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju …”

/9 marzec/
„… Maryja Wspomożycielka przez swego Boskiego Syna uczyniona została pośredniczką łask i cudów zsyłanych przez Najwyższego …”

/10 marzec/
„… Nigdy nie zapominajcie, że chłopcy więcej broją przez swoją żywotność niż przez złośliwość i dlatego, że nie byli dobrze wychowani. Trzeba się solidnie nimi opiekować i z uwagą im asystować, ale tak by tego nie odczuli.Trzeba brać udział w ich zabawach, tolerowć ich żarty a nawet znudzenie …”

/11 marzec/
„… Przyzwyczajenia uformowane w młodzieży pozostają na całe życie: jeśli są dobre, prowadzą do cnoty i dają moralną pewność, że dostąpi zbawienia. W przeciwnym razie biada nam, gdy nabierze złych manier i przyzwyczajeń …”

/12 marzec/
„… Możecie wzrastać w zasługi dobrymi dziełami …”

/13 marzec/
„… Najświętsza Maryja Panna ma was zawsze pod swoją opieką …”

/14 marzec/
„… Kiedy ma się na uwadze jakieś działanie, które dotyczy wielkiej dobrej sprawy, Ks. Bosko chce być zawsze w pierwszych szeregach …”

/15 marzec/
„… Mówiło się i zawsze będzie się mówiło, że Maryja Wspomożycielka otrzymała i zawsze będzie otrzymywała szczególne łaski, także i nadzwyczajne cuda dla tych, którzy zajmują się chrześcijańskim wychowaniem opuszaczonej i zaniedbanej młodzieży, przez dzieła, uczynki, dobre rady i przykład, albo po prostu przez modlitwę …”

/16 marzec/
„… Miejcie szacunek dla wszystkich władz cywilnych, duchownych, administracyjnych, rządowych …”

/Pan Bóg jest Królem świata i nic się nie dzieje bez Jego woli…/

/17 marzec/
„… Religia chrześcijańska jest fundamentem rozwoju państwa, ponieważ podwładni – obywatele nie będą wierni władzy, jeśli nie będą wierni Bogu …”

/18 marzec/
„… Postaraj się zawsze działać w oparciu o wiarę a nie z przypadku, lub dla względów ludzkich …”

/19 marzec/
„… Kiedy zaśpiewasz hymn św. Józefa wejdź w głębie tych słów: > przeplatając radość z cierpieniem <, wymów dobrze te słowa, bo to jest historia tego życia ..." /20 marzec/ "... Wybierzcie sobie zaufanego spowiednika, uczęszczajcie do sakramentów spowiedzi i komunii. Św. Filip Nereusz, ten wielki przyjaciel młodzieży, nawoływał młodych, by spowiadali się co osiem dni i przyjmowali komunię wg zaleceń spowiednika ..." /21 marzec/ "... Mają zasadą jest postępowanie w życiu tak, by oddać cysorzowi co cesarskie, a jednocześnie dać Bogu to co jest Boskie ..." /22 marzec/ "... Pracujcie dzisiaj w ten sposób, byście jutro nie musieli się czerwienić ..." /23 marzec/ "... Nigdy nie myślę, że śmierć może zmienić moje plany, ale czynię wszystkie rzeczy tak, jakby to były ostatnie w moim życiu ..." /24 marzec/ "... Kiedy pracujesz, myślisz i mówisz zadbaj, aby wszystko było na korzyść twojej duszy ..." /25 marzec/ "... Abyście byli drogimi Maryi Wspomożycielce trzeba czcić jej Syna. Wskażę wam niektóre środki do tego. Trzeba przystępować często do sakramentów świętych, przyjmować najczęściej jak to możliwe Komunię Świętą, a nie mogąc jej otrzymać, czynić Komunię Duchową. Uczestniczyć we Mszy Świętej, nawiedzać Najświętszy Sakrament, uczestniczyć w błogosławieństwie, wypełniać uczynki miłości ku czci naszego Pana Jezusa Chrystusa, ponieważ Panu podoba się praktykowanie miłości ..." /26 marzec/ "... Bądźcie powolni w osądzaniu ..." /27 marzec/ "... Znajdźmy sposób, by czuć się dobrze na tym i na drugim świecie ..." /28 marzec/ "... Pomyśl, czy w tym wszystkim co czynisz masz na uwadze chwałę Bożą ..." /29 marzec/ "... Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę ..." /... Chrystus jest Prawdą .../ /30 marzec/ "... Działajcie tak jak działają ludzie poważni i roztropni ..." /31 marzec/ "... Przez częste przystępowanie do sakramentów św. nauczymy się działać zgodnie z nakazem świadomości, a nie z powodu strachu czy obawy przed karą ..."