Wizytacja nadzwyczajna radcy regionalnego ks. Tadeusza Rozmusa

2 września radca regionalny ks. Tadeusz Rozmus rozpoczął wizytację nadzwyczajną w inspektorii krakowskiej. Na mszy św. rozpoczynającej wizytację obecni byli przedstawiciele byłych wychowanków pani Marta Korczyk, pan Krzysztof Bratek oraz pani Magdalena Rybak.

Ewangelia dnia przypominała nam przypowieść o talentach. W homilii ksiądz radca uzmysłowił nam, że w dzisiejszym świecie każdy człowiek może przybrać jedną z dwóch postaw twórczą lub odtwórczą. Postawa twórcza charakteryzuje się kreatywnością i jest zobrazowana przez sługi, którzy dostali pięć talentów oraz dwa talenty i je pomnożyli. Postawę odtwórczą obrazuje sługa, który dostał jeden talent i w obawie przed utratą zakopał go w ziemi. Ksiądz radca zadał też zgromadzonym na Eucharystii trzy ważne pytania: Co zrobiłem z talentem swojej osobowości? Co zrobiłem z talentem swojej wiary? Co jako salezjanin, rodzic, nauczyciel zrobiłem z talentem charyzmatu otrzymanego w rodzinie salezjańskiej? Przypomniał również, że sercem  dla salezjańskiego charyzmatu jest młodzież. Ksiądz Tadeusz Rozmus postawił także wszystkim obecnym myśl „aby młodzież widziała ks. Bosko w każdym z nas”, która została odczytana jako ważne zadanie do wykonania.

Spotkania z księdzem radcą podczas wizytacji, która potrwa do 4 listopada,  będą okazją do postawienia jeszcze wielu pytań i poszukiwania odpowiedzi. Prośmy o pomoc Ducha Świętego, aby owoce tej wizytacji przyniosły rozwój i wzrost rodziny salezjańskiej w całej inspektorii krakowskiej.

Fot. Marta Chrapczyńska
Tekst: Marta Korczyk