Bieżące sprawy

Przemyślany, dnia 22 grudnia 2014 r.

Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje Przemyślan
Gloria in excelsis Deo!!!

Radujmy się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i oddajmy chwałę Bogu, który 2014 lat temu zamieszkał ze swoim ludem, aby go wykupić od złego.
Niech Boża Dziecina obdarzy Was Kochani Przyjaciele zdrowiem duszy i ciała (wstyd nam się przyznać ale dzisiaj wszyscy chorujemy).
Jezus Zbawiciel niech nas uzdrawia, a Maryja Boża Matka ze Świętym Józefem niech chronią nasze rodziny od wszelkiego zła.
Radujmy się Bracia i Siostry z przyjścia naszego Zbawienia i dziękujmy za wielką Miłość Boga do nas, śpiewając w naszych rodzinach przepiękne kolędy aby wychwalać Boga za wielkie rzeczy uczynione dla nas.
My też w Przemyślanach, dziękujemy Bogu, że po 44 latach od zniszczenia wieży zabytkowego XVII wiecznego naszego kościoła, Ksiądz Arcybiskup Lwowa Mieczysław Mokrzycki w dniu 29 czerwca 2014 r. poświęcił odbudowaną, dzięki Wam, wieżę i Krzyż, który przypomina nam, że celem naszego życia jest Niebo, do którego wszyscy dążymy.
Mer naszego miasta – Aleksander Jezula z Radą Miasta zafundował oświetlenie do kościoła, który jest najstarszym zabytkiem miasta.
Od września br. Nastąpiły zmiany personalne w naszej parafii. Ksiądz Witali Krzywicki został proboszczem w Odessie, zaś z Odessy przyjechał do nas ks. Cezary Czerwiński, który przez wiele lat był proboszczem w Korystyszewie a później w Odessie. Obecnie zajmuje się katechizacją młodzieży, dzieci oraz Oratorium, do którego przychodzi młodzież z Przemyślan i okolic. Z kolei, ks. Edward Mackiewicz, wieloletni duszpasterz Wschodu (był w Rostowie, 10 lat w Bóbrce) jest naszym domowym przełożonym i dbającym o sprawy ekonomiczne domu salezjańskiego.
Pani organistka, Irena Romańczuk, zorganizowała wraz z młodzieżą i dziećmi akademię ku czci św. Cecylii i św. Mikołaja. Teraz przygotowuje Jasełka w języku polskim i ukraińskim, ponieważ u nas , na Ukrainie obchodzimy dwa razy Święta Bożego Narodzenia ( 25 grudnia oraz 7 stycznia). Wtedy nasze dzieci oraz młodzież dołączają do naszych Braci Greko – Katolików i wspólnie w dwóch cerkwiach św. Włodymyra i św. Mikołaja przedstawiają Jasełka, a następnie ich młodzież w naszym kościele. W ten sposób mieszkańcy Przemyślan wraz z księżmi greko – katolickimi i naszymi oddajemy chwałę Dzieciątku Jezus. Natomiast w ostatnią sobotę stycznia, od 10 lat, odbywa się w naszym kościele przegląd Jasełek – Wertepów. W ten sposób czcimy założyciela naszego zakonu – św. Jana Bosko, który całe życie oddał biednej młodzieży, będąc dla nich ojcem i wychowawcą.
W 2015 roku, my Salezjanie, obchodzimy 200 rocznicę urodzin naszego Założyciela św. Jana Bosko i dlatego chcemy Mu oddać cześć a Bogu chwałę.

Kochani Przyjaciele i Dobroczyńcy Przemyślan i okolic

Bóg zapłać za Wasze Dobre Serce, bo dzięki Waszej życzliwości i Pomocy w ciągu roku, możemy pomagać naszym Braciom i Siostrom żyjącym w trudnym czasie jaki przeżywa obecnie Ukraina.
My Polacy życzymy Ukrainie i wszystkim żyjącym w tym pięknym Kraju, aby jak najszybciej nastał Pokój, jaki przyniósł Jezus światu i aby wszyscy cieszyli się zdrowiem i pomyślnością, czego i Wam Kochani z całego serca życzymy.
Zapewniamy Was Wszystkich o modlitwie, bo tylko tym możemy się Wam odwdzięczyć, a Boża dziecina wraz z Maryją i św. Józefem niech Wam błogosławią i obdarzą zdrowiem i potrzebnymi łaskami w całym Nowym 2015 Roku.

Wdzięczni księża Salezjanie
z wiernymi